Bezplatná právna pomoc pre neziskové organizácie

Vďaka Advokátom Pro Bono zlepšujeme dostupnosť kvalifikovanej právnej pomoci pre neziskové organizácie, ktoré by si ju inak nemohli dovoliť.

Od roku 2011 prepájame advokátov a advokátske kancelárie s dôveryhodnými organizáciami tretieho sektora, ktoré potrebujú právnu pomoc. Združenia, nadácie či iné verejnoprospešné iniciatívy môžu vďaka tomu dlhodobo a účinne pomáhať väčšiemu počtu detí, seniorom, ľuďom s mentálnym či fyzickým postihnutím, ľuďom bez domova, rodinám v kríze, utečencom či prírode.

Pro bono je skratka latinského pro bono publico, ktorým sa označuje odborná práca poskytnutá bezplatne alebo za symbolickú cenu s významom „pre verejný prospech“.

S myšlienkou založiť iniciatívu Advokáti Pro Bono na Slovensku prišla medzinárodná organizácia PILnet (The Global Network for Public Interest Law), ktorá rozvíja bezplatné právne služby prostredníctvom svojich pobočiek vo viac ako dvadsiatich krajinách sveta. Spolu s PILnetom a ďalšími regionálnymi partnermi sme v roku 2013 založili spoločnú platformu – Európsku Pro Bono Alianciu, ktorá má aktuálne 14 členov. Okrem organizácie PILnet spolupracujeme v rámci krajín V4 aj s clearinghousmi v susednej Českej republike (Pro Bono Aliance), Maďarsku (PILnet Budapest) a Poľsku (Centrum Pro Bono).

Ku koncu roka 2016 sa do našich aktivít zapojilo celkovo 71 advokátov a advokátskych kancelárií pôsobiacich na Slovensku.

 

Zaujíma vás táto téma? Chcete vedieť viac o PRO BONO?

Zistite viac TU
×

Už odchádzate?

NESTRAŤTE S NAMI SPOJENIE

Na email vám budeme posielať inšpiratívne
novinky či informácie o aktuálnych výzvach.